Bransoletki MiloMilo

Zaprojektuj własną Bransoletkę

blog

Jak nosić: bransoletka z zegarkiem?

Choć takie połączenie może wydawać się przesadą, umiejętne dobieranie bransoletek damskich i zegarka może doskonale podkreślić zarówno elegancką, jak i casualową stylizację. Podstawowa zasada to umiar. Podpowiadamy, jak łączyć te dwa dodatki, by prezentować się z klasą.

Bransoletki z koralików lub łańcuszka do zegarka

Przy komponowaniu zestawu zegarek + bransoletka (lub bransoletki), warto, by na pierwszy plan wysuwał się czasomierz. Przez łączenie dużego modelu z dość masywnymi bransoletkami może on szybko zniknąć w tłumie, dlatego idealny wybór to subtelna biżuteria. Dobrze sprawdzą się bransoletki z drobnych koralików. Inny świetny zestaw to zegarek oraz delikatny łańcuszek czy koło. Jeśli stawiasz na minimalistyczne modele, możesz ich założyć nawet 2 czy 3 – pamiętaj jednak, by były spójne kolorystycznie, inaczej stylizacja będzie prezentować się niedbale.

Zegarek i bransoletka – połączenie w dobrym stylu

Kolor to nie jedyne kryterium, według którego powinno się komponować wspomniany duet. Ważny jest również styl wspomnianych dodatków. Jeśli masz zegarek na złotym lub srebrnym pasku, lepiej zrezygnuj z bransoletki na sznurku czy takiej wykonanej z rzemyków lub własnoręcznie plecionej – znacznie lepiej będą pasować do czasomierza na skórzanym pasku, który ma mniej biżuteryjny charakter. I odwrotnie – bransoletki z kamieni szlachetnych czy wykonane z drogich metali nie będą dobrze prezentować się w towarzystwie zegarka sportowego lub takiego na skórzanej bransolecie.

Pamiętaj też, że w tym przypadku mniej znaczy więcej – jeśli Twój zegarek jest masywny, lepiej dobrać do niego subtelne bransoletki, które nie przytłoczą, a podkreślą elegancki styl czasomierza.

Rozmiar ma znaczenie

To, czy chcesz, by bransoletki otaczały zegarek, czy były pod nim albo nad nim, zależy od Twoich preferencji. Zadbaj jednak, by elementy te nie nachodziły na siebie ani się nie zasłaniały – wówczas możesz osiągnąć niechlujny efekt. Oba dodatki powinny być dobrze widoczne i nie konkurować ze sobą o pierwszy plan w stylizacji, a się uzupełniać. Jeśli decydujesz się na połączenie zegarka i bransoletki, lepiej zrezygnuj z masywnych pierścionków i pozostaw tylko delikatną obrączkę. Dzięki temu unikniesz przesady.

Leave a Reply