Bransoletki MiloMilo

Zaprojektuj własną Bransoletkę

blog

Jak wybrać odpowiedni model bransoletki? Poradnik od podstaw

Biżuteria to element stylizacji, który kochają wszystkie kobiety. Nic dziwnego – te niepozorne dodatki sprawiają, że całkiem nieskomplikowany strój zamienia się w oryginalną, wyróżniającą się z tłumu kreację. Szczególnie miejsce wśród nich zajmują bransoletki. Te ręczne ozdoby mogą występować pod wieloma postaciami: złote, srebrne, kolorowe, z kamieniami, koralikami, kryształami, z rzemyka, ze sznurka, skórzane… Jak (i czy) je łączyć? Do czego pasują najlepiej? Podpowiadamy, jak nosić bransoletki, by robić wrażenie!

Dobierz bransoletkę do swojej dłoni i nadgarstka

Zacznijmy od podstaw, czyli tego, gdzie nosić bransoletkę. Oczywista odpowiedź „na nadgarstku” nie zawsze będzie tą prawidłową. Dotyczy to bowiem tylko kobiet o szczupłych dłoniach i rękach. Panie nie mogące się nimi pochwalić powinny nosić bransoletki w odległości 6-8 cm od linii nadgarstka. W ten sposób optycznie wydłużą dłoń, a co za tym idzie – ta będzie sprawiała wrażenie smuklejszej. Właścicielki masywniejszych rąk powinny sięgać po szerokie warianty, z kolei panie o szczupłych rękach będą wyglądać lepiej w drobniejszych modelach – w ten sposób zostaną zachowane ich proporcje w stosunku do całego ciała.Duży wybór bransoletek na stole

Zastanówmy się teraz, jaki rozmiar powinna mieć nasza idealnie dobrana bransoletka. Jego ustalanie trzeba zacząć, naturalnie, od zmierzenia wymiarów nadgarstka (lub miejsca nad nim – tam, gdzie będziesz nosić ozdobę). Zrobisz to, wykorzystując zwykły centymetr krawiecki, który zapewne masz w domu. Rozmiar bransoletki musisz dostosować także do materiału, z którego ozdoba została wykonana. Jeśli wybierasz cienkie, płaskie i miękkie dodatki, to powinny jak najbardziej odpowiadać wymiarom nadgarstka. Masywniejsze modele o większej szerokości, powinny przemieszczać się wzdłuż ręki, dlatego przy ich wyborze warto do wyniku dodać 1,5-2 cm luzu. Stanowczo odradzamy wybór bransoletki o rozmiarze mniejszym niż obwód nadgarstka. Choć początkowo może wydawać się w porządku, po czasie zacznie uciskać i powodować dyskomfort.

Więcej znaczy lepiej?

W tym momencie warto przypomnieć o podstawowej zasadzie – bransoletki nosi się tylko na jednej ręce. Zarówno, jeśli macie zamiar nosić jedną, jak i kilka egzemplarzy. Tak, łączenie bransoletek jest dopuszczalne – ale tylko w nieformalnych sytuacjach. To świetne rozwiązanie na imprezę lub niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi. Na bardziej elegancką okazję, jak wyjście na bal, do drogiej restauracji czy do teatru, wybierz jedną, ale rzucającą się w oczy bransoletkę. Do pracy lub na spotkanie biznesowe bransoletkę noś solo – w takich okolicznościach nie powinna ona wysuwać się na pierwszy plan, a jedynie dyskretnie podkreślać dłoń.

Wiesz już czy, teraz pozostaje więc odpowiedź na pytanie jak łączyć bransoletki, by osiągnąć zamierzony efekt. Przede wszystkim należy dobierać do siebie dodatki o podobnej szerokości – wówczas wszystkie zostaną zauważone. Cienki łańcuszek w towarzystwie grubej bransolety może zwyczajnie zginąć w tłumie. Kolejną kwestią jest kolor. Bezpieczne wyjście do dobranie wszystkich akcesoriów w tym samym kolorze, ale ciekawszą odmianą dla takiej stylizacji jest połączenie kilku odcieni danej barwy. Taki zestaw przyciągnie większą uwagę. Do złota lub srebra wybieraj bezpieczne, klasyczne kolory – bransoletki czarne, białe lub brązowe. Chcesz wykorzystać w stroju więcej kolorów? Wybierz biżuterię, w której barwy mają podobne natężenie – np. zestawy pastelowe albo neonowe.

Dla uzyskania jeszcze ciekawszego efektu, rozważ wykorzystanie bransoletek z różnych materiałów. Pamiętaj jednak, by było ich maksymalnie dwa-trzy – wtedy całość będzie wyglądała spójnie. Srebrna bransoletka z zawieszką do złotej na łańcuszku? Biżuteria z koralików zestawiona z rzemykami i sznurkami? Czemu nie! Pamiętaj jednak, by nie mieszać formalnych krojów z tymi casualowymi.

Zegarek i bransoletka – tak czy nie?

Na polu ozdób na nadgarstek bransoletki konkurują w ostatnim czasie coraz częściej z zegarkami. Te bowiem dzięki metalowym paskom oraz dużym tarczom z powodzeniem mogą zastąpić biżuterię. Czy wybierając zegarek, powinnaś zrezygnować z bransoletki? Niekoniecznie! Podstawową zasadą jest umiar i to, by oba elementy były dobrze widoczne. Dlatego warto tutaj wybierać warianty dobrze dopasowane do nadgarstka. Za duże mogą się zsuwać, a w konsekwencji zasłaniać zegarek.

Jeśli masz zegarek na szerokim pasku, wybierz do niego maksymalnie jedną bransoletkę – koniecznie cienką. Węższe modele możesz zestawić z dwiema bransoletkami, ale to maksymalna ilość, na jaką powinnaś się decydować. Do zegarków na skórzanym pasku dobierz złote lub srebrne łańcuszki (np. z dodatkowymi zawieszkami), zaś do metalowych, bogato zdobionych – modele z drobnych koralików albo rzemyków. Ważne, by pasek zegarka oraz bransoletki były w różnych odcieniach tego samego koloru. Pamiętaj też, żeby materiały, z których wykonane są bransolety, nie uszkodziły ani nie porysowały tarczy.

Leave a Reply