Bransoletki MiloMilo

Zaprojektuj własną Bransoletkę

blog

Jak zrobić bransoletkę? Poradnik dla początkujących

Trendy się zmieniają, ale czymś, co nigdy nie wychodzi z mody, jest indywidualizm. Jeśli chcesz się wyróżnić z tłumu, a jednocześnie masz w sobie żyłkę projektantki, zdecyduj się na robienie własnej biżuterii. W tym artykule podpowiemy Ci, jak wykonać bransoletkę, która wpasuje się w Twój oryginalny styl!

Zaczynając przygodę z tworzeniem własnej biżuterii, warto sięgnąć po łatwiejsze techniki. Proponujemy wykorzystanie do nich koralików lub kryształków. Uzyskane w taki sposób bransoletki są drobne i stanowią dyskretny akcent w stylizacji. Koralikowe przywodzą na myśl lato i swobodny styl, z kolei te z kryształów z powodzeniem założysz do wieczornej kreacji.

Porada: Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem robienia bransoletki zmierzyć obwód nadgarstka.

Jak zrobić bransoletkę z koralików?

Do przygotowania bransoletki z koralików potrzebne będą Ci: żyłka elastyczna, szklane lub drewniane koraliki (najlepiej w kilku uzupełniających się kolorach), metalowe ogniwko oraz zawieszka w wybranym kształcie. Na ogniwku zaczep zawieszkę. Następnie nawlekaj koraliki kolejno na żyłkę. W dowolnym miejscu (optymalnym jest środek długości żyłki), przewlecz ogniwko z zawieszką. Dokończ nakładanie koralików. Teraz wystarczy końce żyłki zawiązać na porządny supeł, schować do jednego z koralików i gotowe!

Bransoletka z kryształków

Aby zrobić taką bransoletkę, przygotuj kryształki, nić nylonową, drobne koraliki, dwa ogniwka oraz karabińczyk. Najpierw na nić nawlecz kilkanaście koralików oraz ogniwko. Następnie jednym końcem nici przejdź przez koraliki i stwórz pętelkę, wokół której będzie znajdować się ogniwo. Później przez ona końce nici nałóż jeden kryształek, a następnie drobny koralik. Potem dokładaj po jednym kamieniu i jednym koraliku na każdy koniec. Gdy uzyskasz odpowiednią długość bransoletki, oba końce nici skrzyżuj w jednym kryształku i nałóż koraliki – analogicznie jak w pierwszym kroku. Teraz pozostaje tylko na jedno z ogniwek założyć karabińczyk. Bransoletka zrobiona.

Jeśli jednak nie masz cierpliwości, a chcesz zabłysnąć wyjątkową bransoletką, której nie ma nikt inny, skorzystaj z naszego konfiguratora bransoletek. Wybierz materiały i ozdoby, które mają znaleźć się na Twojej biżuterii, a po kilku dniach będziesz mogła się cieszyć gotową, solidnie wykonaną bransoletką z materiałów najwyższej jakości!

Leave a Reply